Slováci podpoří při volbě prezidenta FIFA jordánského prince

ZÜRICH. Většina delegátů Evropské fotbalové unie (UEFA) včetně Slovenska podpoří jordánského prince Aliho bin Al-Husejnem na kongresu ve švýcarském Curychu při páteční volbě prezidenta Mezinárodní fotbalové federace (FIFA).

Druhým kandidátem na post prvního muže světového fotbalu je dosavadní lídr, 79-letý Sepp Blatter, který je v této vrcholné funkci již od roku 1998.

“Pouze před chvílí skončil konfederační mítink UEFA. Jednoznačně jsme se na dnešním setkání shodli, že pan Blatter by měl odejít z této funkce.UEFA bude podporovat při volbě prezidenta FIFA prince Aliho bin Al-Husejnem, “uvedl prezident Slovenského fotbalového svazu (SFZ) Ján Kováčik ve vyjádření, které poskytl agentuře SITA manažer komunikace a PR SFZ Juraj Čurný.

” Nikdo nás nenutil a není to diktát, že musíme volit. Toto je výstup, který učinili zástupci UEFA. Volba bude tajná, takže každý se bude moci rozhodnout, jak bude volit.Ale my budeme volit v takovém duchu, jak jsme se Bet365-Zobrazit více shodli, “poznamenal dále šéf SFZ.

Původně zveřejnili svou kandidaturu na funkci prezidenta FIFA i šéf Nizozemského královského fotbalového svazu (KNVB) Michael van Praag i bývalý skvělý portugalský reprezentant a někdejší nejlepší světový hráč podle FIFA Luis Figo, oba však odešli předčasně z volebního boje. Jako Blatterův jediný protivník zůstal 39-letý Ali bin Al-Husejnem.

“Byli tři adepti, jejichž navrhli evropské svazy. Na dnešním mítinku UEFA ještě před začátkem kongresu FIFA nám Michael van Praag oznámil, že se před několika dny setkal s princem Alim i s Luísem Sázkové bonusy Bet365 Figem.Dohodli se, že Evropu bude reprezentovat pouze jeden kandidát. Oni tři se dohodli, že nejlepší řešení je princ Ali, “konstatoval o závěrech z mítinku UEFA Kováčik.

” Druhý zásadní moment dnešního mítinku byl, že David Gill, který se má stát zástupcem Evropy ve výkonném výboru Mezinárodní fotbalové federace (FIFA), oznámil, že pod vedením pana Blattera nebude UEFA zastupovat v exekutivě FIFA a není ochoten s ním spolupracovat, “dodal Kováčik.

Bet365-Otevřete si účet