Samková čerpá sily na MS. Trať si najskôr zíde na lyžiach z požičovne

Neobvyklý štart bude mať svetový šampionát v Sierra Nevade pre snowboardkrosařku Evu Samková. Kvôli zmenám v programe jej nedorazí včas vybavenie, a preto si štvrtkové testovanie trati odbije nie na doske, ale na vypožičaných lyžiach. Vo štvrtok už ide do kvalifikácia Slopestyle Šárka Pančochová, Bet365-Podrobný popis ďalšie českú nádejou bude alpská snowboardistka Ester Ledecká.

Sám španielsky kráľ Filip VI. v utorok večer slávnostne zahájil šampionát, ktorý je druhýkrát v histórii spoločný pre akrobatické lyžovanie i snowboarding. Samková so svojim tímom na dôležité preteky naberala sily v Barcelone, kam si odskočila po víkendových pretekoch SP v La Moline.

“Barcelona bola skvelá.Zažili sme zase trochu normálneho života, navštívili sme slušné reštaurácie stávkovej kancelárie online s dobrým jedlom, veľa múzeí a pamiatok a zažívali sme život, ktorý človek môže zažiť, keď je v takom krásnom mieste ako Barcelona, ​​”pochvaľoval si reprezentačný tréner Marek Jelínek.

“Myslím, že tie dva dni celému tímu a Evce pomôžu, aby v ďalších pretekoch bola ešte odpočinutejší a silnejší, hlavne psychicky a jazdecky, než bola na posledných pretekoch Svetového pohára, na ktorom sa už cítila pomerne dobre.”

Vo štvrtok sa český snowboardkrosový tím presunie do dejiska šampionátu v Sierra Nevade, na úvod však pretekárom vrátane Samková budú chýbať ich dosky.Preto na obhliadku trate vyrazí na vypožičaných lyžiach.

“Nestihnú nám dôjsť batožinu, pretože sa zmenil termín testovania a kvalifikácia, tak si pretekári a celý realizačný tím požičia v požičovni lyže,” hovorí Jelínek. “Neradi by sme zlý prenos z dosiek, ktoré by sme si požičali. Možno by to bolo aj nebezpečné, keby jazdili na doskách, ktoré nie sú fajn. Požičiame si lyže a vyrazíme na testing. Natočíme hŕbu videí, večer urobíme poriadny videokoučing. “

Už vo štvrtok ide do kvalifikácia Slopestyle Šárka Pančochová, Samková čaká kvalifikácia v piatok.Na svetových šampionátoch bola zatiaľ najlepšie piata, v roku 2011 v La Moline, kde minulý víkend skončila druhá a vrátila sa do čela poradia Svetového pohára.

“Od piateho miesta zostáva k medailu málo. Vždy to nevyšlo pádom, alebo som nemala skúsenosť, “hovorí Samková.

Alpská snowboardistka Ester Ledecká bude v Sierra Nevade obhajovať zlatú medailu za paralelného slalomu z minulého šampionátu v Kreischberg. Aj ona si pred šampionátom zdvihla sebavedomie víťazstvo v tureckom Kayseri. “Urobilo mi ohromnú radosť,” hlásila Ledecká.

Prvým Čechom na štarte bol Daniel Honzig, ktorý skončil v prvej jazde kvalifikácia koulaře tridsiatich ôsmich a ďalej nepostúpil.

Celkom sa v Sierra Nevade predstaví 23 Čechov.Väčšinu slovenskej výpravy tvoria snowboardisti. V Španielsku sa ich predstaví sedemnásť – osem snowboardcrossařů, šesť freestyle snowboardistov a tri reprezentanti v alpskom snowboardingu.

V akrobatickom lyžovaní bude mať Slovenská republika šesť reprezentantov – tri skikrosaře, dva pretekárov v newstyle disciplínach a jedného zástupcu v jazde v bubnoch.

Bet365-Zobraziť viac