NBA: Jason Kidd s 92. triple – double v kariéře

WASHINGTON 10. prosince (SITA) – Basketbalisté Washington Wizards dokázali v neděli zdolat New Jersey Nets po kolísavém průběhu v prvních třech čtvrtinách, když se o vítězství v úvodních sekundách poslední části hry postaral Caron Butler. Během tří minut nastřílel 27-letý hráč 10 bodů a tým z hlavního města tak přivedl 6 a půl minuty před koncem k náskoku 92:77, přičemž tento bodový rozdíl si Wizards udrželi až do konce. “Start do čtvrté části hry byl zajímavý.Caron tam zahrál pár opravdu dobrých minut, přinesl do hry hodně energie a ráznosti, což je přesně to, co od něj můžete očekávat každý večer, “vyzdvihl hru svého spoluhráče Antonio Daniels, střelec 10 bodů v duelu. V týmu hostí diktoval tempo z pochybné migrény vyléčen Jason Kidd, ani on však nezabránil přerušení série 6 proher Wizards s Nets. S 13 body, 10 doskoky a 13 asistencemi zaznamenal své 92.triple-double v kariéře. Zda magickou stovku dosáhne v dresu Nets, je však po předchozích spekulacích o jeho dalším působení v týmu sporné.

Do sestavy Toronta se po vyléčení ze zranění třísel vrátil ve velkém stylu Chris Bosh.

Po pěti zápasech na lavičce nastoupil rodák z Dallasu v základní sestavě, proti Houstonu odehrál 41 minut, během nichž stihl nastřílet 21 bodů a doskočit 10 míčů. “Chtěl jsem se vrátit ve správném čase a právě dnes jsem měl ten pocit, že ten čas přišel. Předchozí dva dny byly slabiny při cvičení bezproblémové, chtěl jsem tam proto dnes vyběhnout a vyzkoušet, co to udělá.Nakonec to byl skvělý zápas, navíc před vlastními diváky, což je velmi důležité, “vyjádřil se ke svému návratu 23letý hráč. Raptors prohrávali v prvním poločase 14-bodovým rozdílem, v poločase zaostávaly v poměru 34:45, ale ve třetí části hry na soupeře vyběhli a úvodním trhákem 12: 4 postupně probrali taktovku souboje do svých rukou. “Věděli jsme, že ve třetí čtvrtině to musíme vyřešit pořádným šokem. Chtěli jsme zatlačit soupeře po přestávce co nejdříve,” zmínil rozhodující část hry Bosh. V dresu Rockets byl nejúspěšnější Tracy McGrady, který svému bývalému týmu nastřílel 23 bodů.V Portlandu se hrálo poprvé v sezóně prodloužení

V Portlandu si oba týmy poprvé v sezóně zahráli prodloužení, když domácí pustili v poslední části hry z rukou osmibodový náskok. Milwaukee pokračovali ve výkonu z poslední části řádné hrací doby, avšak v závěru o své vedení přišli a dovolili Blazers získat třetí vítězství v řadě. Klíčovým momentem bylo převzetí režie do rukou nejlepšího střelce domácích Brandona Roye, který smečem poslal poprvé v prodloužení do vedení Portland.Vzápětí svůj smeč neproměnil nejlepší střelec celého duelu Mo Williams a scénář zápasu měl tak šťastný konec pro domácí tým.

Důležitý zápas týmů pohybujících se v čtvrtině sezóny na hranici postupu do play off odehráli v kalifornském derby LA Lakers proti Golden State Warriors. Hosté měli na dosah nejlepší bilanci z rozpětí 14 zápasů od ročníku 1975/76, domácí vedení Kobem Bryantem však byly proti.Nad “bojovníky” Bet365-Bonus zdarma visela už před duelem hrozba osmi výher v řadě se svým kalifornským rivalem av neděli nakonec přidali do série další. “Hráli dnes na krátké přihrávky av tom jsme jim dokázali dostatečným způsobem zabránit,” naznačil jeden z faktorů úspěchu střelec 28 bodů Kobe Bryant, který 20 z nich vstřelil v druhé polovině duelu.

Výsledky – neděle

Toronto – Houston 93:80

Nejvíce bodů: Bosh 21 (10 doskoků), Humphries 16, Delfino 12 – McGrady 23, Jao 15, Wells 12, čtvrtiny: 16:22, 18:23, 28:11, 31:24, 19 800 diváků

LA Clippers – Miami 94: 100

Nejvíce bodů: Maggette 24 (12 doskoků), Kaman (12 doskoků) a Mobley po 12 – Wade 35 (10 asistencí), Haslem a R.Davis po 17, čtvrtiny: 26:30, 25:21, 20:26, 23:23, 16 335 diváků

Detroit – Charlotte 104: 85

Nejvíce bodů: Billups 20 , McDyess 19, Hamilton 18 – Jason Richardson 15, Okafor 14, Felton 12, čtvrtiny: 30:16, 26:29, 25:20, 23:20, 22 076 diváků

Portland – Milwaukee 117: 113 po prodloužení

Nejvíce bodů: Roy 26, Aldridge 24, T. Outlaw 20 – Mo Williams 33, Bogut 21, Villanueva 19, čtvrtiny: 30:27, 27:24, 27:25, 21: 29 – 12: 8, 18 317 diváků

Washington – New Jersey 104: 89

Nejvíce bodů: C. Butler 28, Jamison 22 (10 doskoků), Stevenson 12 – V.Carter 30, Nachbar 19, Kidd 13 (10 doskoků, 13 asistencí), čtvrtiny: 27:23, 15:25, 36:24, 26:17, 13 712 diváků

New Orleans – Seattle 91: 88

Nejvíce bodů: Paul 29 (10 asistencí), David West 15 (10 doskoků), T. Chandler 10 – Durant 23, Szczerbiak Bet365-Více informací 14, Wilcox 13 (12 doskoků), čtvrtiny: 23:17, 29:24, 15:24, 24:23, 10 773 diváků

LA Lakers – Golden State 123: 113

Nejvíce bodů: Bryant 28, Bynum 20 (11 doskoků), Fisher 15 – B. Davis 20, S. Jackson 18, Pietrus 14, čtvrtiny: 31:31, 29:28, 32:27, 31:27, 18 997 diváků