NBA: Dallas pokračuje v rekordní sérii

NEW YORK. Basketbalisté Dallasu vytvořili v pondělí nový rekord NBA, když táhnou už třetí sérii alespoň 12 vítězství za sebou v jedné sezóně.

Nejlepší tým soutěže (47 – 9) si doma bez větších problémů poradil s Atlantou 110: 87. Hráčům Dallasu se dařila střelba, měli 54-procentní úspěšnost z pole a bilanci trojkových pokusů 14/7.

O úsměvnou historku se před utkáním ve Filadelfii postaral John Salmons.Hráč Sacramenta totiž přišel poprvé do haly Wachovia Center po přestupu z Philadelphie, za kterou odehrál čtyři sezóny.

Zcela automaticky zamířil před utkáním do kabiny domácího týmu. “Když jsem si to uvědomil, musel jsem se zeptat někoho na chodbě, kde je šatna hosty. Neměl jsem ponětí, kde bych ji měl hledat, “řekl Salmons.

Radost zavládla v New Yorku, kde domácí zdolali úřadujících šampionů z Miami 99:93.Klíčem k vítězství byla přesná ruka Stephon Marburyho, který zaznamenal 18 ze svých 25 bodů v závěrečné čtvrtině.

Newyorský tým se přiblížil na dvě vítězství k Miami, které je aktuálně na posledním osmém postupovém místě ve Východní konferenci.

(síta, čtk)

Pivot Miami Heat Shaquille O’Neal překonal jako čtrnáctý basketbalista historie NBA hranici 25 tisíc bodů. Stalo se tak v šesté minutě utkání v New Yorku, které jeho tým prohrál 93:99.O týden 35-letý Shaq (216 cm, 147 kg) po zápase neskákal po strop. “Jsem trochu zklamaný, uvědomuji si, že pokud bych lépe střílel trestné hody, byl bych už dávno za hranicí 30 000 bodů,” cituje nba.com otce tři syny a tří dcer.

Mezi aktivními hráči NBA je O’Neal nejlepším střelcem. Zároveň je pouze sedmým, s bilancí 25 000 bodů a 10 000 doskočených míčů.

Před ním to dokázali Kareem Abdul-Jabbar, Karl Malone, Wilt Chamberlain, Moses Malone, Elvin Hayes a Hakeem Olajuwon. O’Neal je čtyřnásobný mistr NBA (třikrát s L. A. Lakers, jednou s Miami) a olympijský vítěz z Atlanty ‘1996. (Šéf)