Frankie Dettori má nočnú moru ako Marcel spôsobuje 33-1 Racing Post šok

“Je to jednoduchá jazda a najlepší kôň vyhrá.” To bolo ocenenie Andrei Atzeniho po treťom rade vyhral Racing Post Trophy a tiež, keď tu vyhrali aj posledné dva legendy , Je povinný mať vľúdne myšlienky na Doncaster – ale môžeme pohodlne predpokladať, že ich spoločný taliansky Frankie Dettori.

Riding Foundation, favorit pre Racing Post Trophy, Dettori Mala taký skúsenosť, ktorá mení ženské vlasy na bielu.S len šesť ďalších bežcov v závode sa môže predstaviť, že dostať jasnú beh bude jednoduchá záležitosť, ale Foundation nemohol sa stretli s niekoľkými neúspechmi keby bol Charlie Chaplin z kobyly podľa Buster Keaton.

mal všetko začalo tak sľubne. Foundation, vlastnený syndikátom vrátane Sir Alex Ferguson, cestoval tak dobre od samého začiatku tak, aby rozptýlil pred pretekmi strach zo zeme je príliš mäkká. Na polceste tohto kilometrovej závod bol vedľa Marcel, eventuálne víťaz, a prípadne i krk pred domom.

Ale rozdiel od tohto okamihu bolo, že Atzeni dovolil jeho uchytenie na hranu preč z tribúny smerom k stredu koľaje, ktorých cieľom je okolo štyroch vpredu.Dettori vzal možnosť pozemnej úsporné orby rovno, ale už vedel, že by mohol byť problém dopredu na dvoch Furlong marker, kde sa zastrelil žiarlivý pohľad ľavý včas, aby videl Marcel zrýchľuje spolu s vodcami.

bolo to nezmyselné Dettori sledovať Deauville, druhá obľúbenou, za predpokladu, že súper by ho viedla do tepla na poslednej argument. Ale Deauville pripojený na na jednom tempe, a tak nešťastne pre Dettori, urobil Port Douglas má na svojej pravačke a Tony Curtis na jeho ľavej strane.

Dettori v zúfalé pokusy nájsť medzeru medzi nimi sa na frašky kvalite.Nebolo úniku, až hlboko do konečného Furlong, ktorým sa doba Marcel odišiel snáď sedem dĺžok jasné, s prípadnou druhou, Johannes Vermeer, v vzdorovitý výkon. Jeho príčina beznádejné, Dettori ukázala malú naliehavosť na nadáciu odtiaľ, ale stále zatvorené medzeru na štyroch dĺžkach zo strany vedenia.

Bol to veľmi kyslá výsledok vzhľadom k nádeji, určených na tento skôr neporazený dvojročné -old a Harry Herbert, ktorý spravuje vlastniaci Highclere syndikátu, bol nezvyčajne krátke reči pred televíznou kamerou. “To je ťažké prijať,” dokázal nakoniec.Aspoň nemal hovoriť až Ferguson náladu, bývalý Manchester United manažér mať been neskoré odstúpenie zo strany.

Kým Dettori bol okamžitý darebák na sociálnych médiách, mnohí pozorovatelia boli potešení Marcel tréner Peter Chapple-Hyam, dosahovať jeho prvej skupine jeden úspech za osem rokov. On a Dettori boli na rovnakom tíme už v roku 2006, kedy vyhral túto súťaž s následnou Derby hrdinami autorizovaného.

“Vždy pracoval ako dobrý kôň, ale vždy slabá,” Chapple-Hyam povedal. “Nemám veľa koní, ale tu a tam, viete, kto je dobrý.Je to veľký kôň a on bol shell koňa a on práve rozrástla do seba. “

Foundation zostáva v čele stávkovanie na budúci rok Derby na zvýšenej kurzom 16-1, ale Classic ktorý Gosden spomínaný ako možný cieľ bol francúzskej Guineas. Marcel môže byť tiež zameraný cez kanál La Manche na budúci rok francúzskej derby.